• https://www.facebook.com/mylife.kocluk
  • https://www.twitter.com/dersimizrobotik
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

MyLife Danışmanlık ve Koçluk Merkezi

Telefon : 0505 767 58 85
               0216 347 60 03
                

istanbul Üsküdar Kadıköy Bakırköy de Psikolojik Danışmanlık
istanbul Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Koşuyolu, Beylikdüzü, Bakırköy Danışmanlık Merkezlerimizle Psikolog Pedagog Aile Evlilik Çift Terapistleri hem de Danışmanlarımızla Hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Online veya Yüzyüze Hamile Lohusa Bebek Çocuk Psikolojik Danışmanlığı istanbul
Hamilelik döneminde psikolojik destek almak bebeğin sağlığı açısından stresin en alt düzeye indirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gebelikte psikolojik destek almak, kaygı ve endişelerin de azalmasına yardımcı olur.
Bebek ve çocuklar için psikolojik destek almanın faydaları nelerdir?
Pedagoga hamilelik döneminde bebeğin aileye gelişi konusunda, kardeşinin bebeği kabullenme sürecini destek olacak tavsiyeler almak, bebek bakımı ve gelişimi hakkında bilgi almak için gidilmelidir.
Ergenler hangi durumlarda uzman psikolog desteği almalıdır faydaları nelerdir?
Gece korkuları, Fobiler, Kaygı bozukluğu Parmak emme (bebeklik dışında) Tırnak yeme, Öfke ve saldırganlık Altını ıslatma, Dışkı kaçırma veya tutma,Kekemelik, Tikler, Yalan söyleme ,Çalma vb...
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?Lisans eğitimimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olarak bitirdikten sonra Yüksek Lisan eğitimimi Klinik Psikolojisi üzerine tamamladım 0533 3738123
Psikoterapi Hizmetlerimiz
Bireysel, Çocuk, Ergen, Erişkin, Flört, Aşk, Sözlülük, Nişanlılık ve Evlilik - Aile - Çift- Cinsel Terapileri ile istanbul Üsküdarda Kadıköyde Acıbademde Bakırköyde Fatihte Acıbademde Koşuyolunda hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Koçluk Hizmetleri
Yaşam Koçluğu, Aile Koçluğu, Kariyer Koçluğu - Medya ve Oyuncu Koçluğu, Sporcu Koçluğu - Öğrenci Koçluğu, Eğitim Koçluğu - İlişki Koçluğu - Yönetici Koçluğu - Yatırım Koçluğu ,Finans Koçluğu için Whatsapp 0544 724 36 50
Eğitim Seminerleri
Zeka Testleri, Psikolojik Testler, Akıl Oyunları, Robotik - Boşanma, Çocuk Psikolojisi - Öğrenci Koçluğu, Aile Koçluğu, Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Sınav Kaygısı, Hamilelik - Evlilik Öncesi Eğitimleri 0533 373 81 23
Ebru Uzunboy
ebruuzunboy@gmail.com
ALDATAN,EŞİYLE BİRLİKTE ÇOCUKLARINI DA ALDATIR!
01/02/2020
ALDATAN, EŞİYLE BİRLİKTE ÇOCUKLARINI DA ALDATIR
Aldatma kavramı denince, akla ilk olarak ilişkilerde ve evliliklerdeki aldatma gelir. Bireyler, evliliğe veya birlikteliğe, sadakat ve güven sözü vererek adım attıklakları halde, ne oluyor- ne değişiyor da, eşler birbirlerini aldatıyor?
Bu değişimin çeşitli nedenleri vardır.
En çok karşılaşılan nedenlerden biri, evlilik yaşamının koşturmacası ve maddi-manevi yükümlülükler altında bozulan iletişimin, zamanla dağ gibi bir problemler yığını gibi görünmesi ve bireylerin çözüm yoluna girmek yerine bir başkasıyla yaşayacağı ‘günlük’ rahatlamalarla kaçış yolunu seçmesidir.
Halbuki insan, problemlerini başka bir problemle değiştirerek çözemez. Bu noktada, yapılması gereken şey, dürüst ve samimi olmaktır çünkü en basit haliyle yapılan şey yalan söylemektir. Yalanların üstüne de doğru bir şey inşa edilemez.
İnsan, hayatın hengamesi içinde, aynı evi ve yastığı paylaştığı eşine bile yabancılaşabilir. Fakat, bunun çözümü, yine bu iki insan arasında ortaya konmalı ve çözülmelidir.
Bu noktada, bu iletişimsizliğin çocuklar üzerindeki etkisi hep es geçilir, önemsenmez. Halbuki, kendi çocukluğunuzdan hatırlayın; çocuklar, nasıl hassas ve her şeyden fazlasıyla etkilenebilen, günahsız varlıklardır!
Yaşanan kişisel bunalımlar sebebiyle ve yüzleşmeden kaçınarak, ev içinde değil dışarıda aranan çözümlerin adım adım parçaladığı aile içi iletişim ve sevgi ortamı, en çok onları ve onların geleceğini etkiler. Bu iletişimsizliği ve sevgisizliği hisseden çocuk, bu yanlışı ‘doğru’ kabul ettiğinde, tertemiz umutlarla başlayacağı hayatına doğrularla değil yanlışlarla başlamış olur. Bu da, toplumun çekirdeği olan aile kavramının ve onu umursamaz bir şekilde parçalamanın sonuçlarına dair çıkacak olan yangının fitilini ateşleyen davranış olabilir!
Bireyler, davranışlarını meşru göstermek adına başvurduğu yalanların zararlarını görmezden geldiklerinde, ortaya hasarlı bireylerden oluşmuş, sevgisiz bir yapı çıkacaktır.
Bu noktada, yapılması gereken, yaşanan sorunlara dair, utanmadan, sıkılmadan ve en önemlisi sabırla iletişim yollarını denemektir. Fakat bu sabrı, hem kendi hislerini anlatmak hem de eşinin bunu anlayıp cevap vermesini beklemek konusunda, yani çift taraflı olarak göstermek gerekir. Aksi halde, insan, kendini ve eşini, sevdiği insanı kandırdığı gibi, hayata getirilen ve ‘büyük’ insanların dertlerinden habersiz, masum yavrularımızı da kandırmış olacaktır.
Unutulmamalıdır ki sevgiyle çıkılmış bir yol için her zaman umut vardır. Yeter ki o yolu yürümek konusunda, tıpkı sonsuz keyif ve heyecanla kutlanan nikah gününde verilmiş o sözleri tutmanın değeri bilinsin! İnsan, kendi geleceğiyle birlikte, kurduğu ailenin ve o ailenin neşe kaynağı çocukların yarınlarını da, kendi bugünleri kadar önemsemiş olsunlar!
Aile Danışmanı, Ebru UZUNBOY İletişim: 0533 622 62 40 – ebruuzunboy@gmail.com


441 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ERGENLERDE SALDIRGANLIK SEBEPLERİ VE YAKLAŞIM - 20/02/2020
Ergenlerimizi dinlememiz,fikirlerini önemsediğimizi hissettirmemiz,anlamaya çalışmamız,cezalandırmadan ,sevgiyle ve doğru yaklaşımlarla SALDIRGANLIK davranışı önlenebilir .Bu dönemi Aile Danışmanı desteğiyle en az zararla atlatabilmek mümkündür.
ERGENLERDE SALDIRGANLIK SEBEPLERİ VE YAKLAŞIM - 20/02/2020
Ergenlerimizi dinlememiz,fikirlerini önemsediğimizi hissettirmemiz,anlamaya çalışmamız,cezalandırmadan ,sevgiyle ve doğru yaklaşımlarla SALDIRGANLIK davranışı önlenebilir .Bu dönem Aile Danışmanı desteğiyle en az zararla atlatılabilir.
ALDATAN,EŞİYLE BİRLİKTE ÇOCUKLARINI DA ALDATIR!! - 01/02/2020
Ailede eşler arasında yaşanan kişisel ve kişilerarası sorunlar sebebiyle ve yüzleşmeden kaçınarak, ev içinde değil dışarıda aranan çözümlerin (ALDATMA!)adım adım parçaladığı aile içi sevgi ortamı, en çok YAVRULARIMIZI ve onların geleceğini etkiler.
NEDEN AİLE DANIŞMANI? - 24/01/2020
Aile bireylerinin aile danışmanına başvurması, herkese iyi gelecek sağlıklı çözümlerin önünü açacaktır.
NEDEN AİLE DANIŞMANI? - 24/01/2020
Aile bireylerinin aile danışmanına başvurması, herkese iyi gelecek sağlıklı çözümlerin önünü açacaktır.
NEDEN AİLE DANIŞMANI? - 24/01/2020
Aile, bireyleri bir arada tutan en küçük birimdir. Farklı kişilik ve duygulara sahip bireyler, bu farklılıklardan doğabilecek bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Örneğin; kadın-erkek rolleri, eşlerin birbirlerinden beklentileri ve birbirlerinin
Öğrenci Koçu Kimdir? Öğrenci Koçluğu Nedir?
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
istanbul Çocuk Ergen Psikolojisi