• https://www.facebook.com/mylife.kocluk
  • https://www.twitter.com/dersimizrobotik
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

MyLife Danışmanlık ve Koçluk Merkezi

Telefon : 0505 767 58 85
               0216 347 60 03
                

istanbul Üsküdar Kadıköy Bakırköy de Psikolojik Danışmanlık
istanbul Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Koşuyolu, Beylikdüzü, Bakırköy Danışmanlık Merkezlerimizle Psikolog Pedagog Aile Evlilik Çift Terapistleri hem de Danışmanlarımızla Hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Online veya Yüzyüze Hamile Lohusa Bebek Çocuk Psikolojik Danışmanlığı istanbul
Hamilelik döneminde psikolojik destek almak bebeğin sağlığı açısından stresin en alt düzeye indirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gebelikte psikolojik destek almak, kaygı ve endişelerin de azalmasına yardımcı olur.
Bebek ve çocuklar için psikolojik destek almanın faydaları nelerdir?
Pedagoga hamilelik döneminde bebeğin aileye gelişi konusunda, kardeşinin bebeği kabullenme sürecini destek olacak tavsiyeler almak, bebek bakımı ve gelişimi hakkında bilgi almak için gidilmelidir.
Ergenler hangi durumlarda uzman psikolog desteği almalıdır faydaları nelerdir?
Gece korkuları, Fobiler, Kaygı bozukluğu Parmak emme (bebeklik dışında) Tırnak yeme, Öfke ve saldırganlık Altını ıslatma, Dışkı kaçırma veya tutma,Kekemelik, Tikler, Yalan söyleme ,Çalma vb...
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?Lisans eğitimimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olarak bitirdikten sonra Yüksek Lisan eğitimimi Klinik Psikolojisi üzerine tamamladım 0533 3738123
Psikoterapi Hizmetlerimiz
Bireysel, Çocuk, Ergen, Erişkin, Flört, Aşk, Sözlülük, Nişanlılık ve Evlilik - Aile - Çift- Cinsel Terapileri ile istanbul Üsküdarda Kadıköyde Acıbademde Bakırköyde Fatihte Acıbademde Koşuyolunda hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Koçluk Hizmetleri
Yaşam Koçluğu, Aile Koçluğu, Kariyer Koçluğu - Medya ve Oyuncu Koçluğu, Sporcu Koçluğu - Öğrenci Koçluğu, Eğitim Koçluğu - İlişki Koçluğu - Yönetici Koçluğu - Yatırım Koçluğu ,Finans Koçluğu için Whatsapp 0544 724 36 50
Eğitim Seminerleri
Zeka Testleri, Psikolojik Testler, Akıl Oyunları, Robotik - Boşanma, Çocuk Psikolojisi - Öğrenci Koçluğu, Aile Koçluğu, Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Sınav Kaygısı, Hamilelik - Evlilik Öncesi Eğitimleri 0533 373 81 23
Ebru Uzunboy
ebruuzunboy@gmail.com
NEDEN AİLE DANIŞMANI?
24/01/2020

NEDEN AİLE DANIŞMANI?

Aile, bireyleri bir arada tutan en küçük birimdir. Farklı kişilik ve duygulara sahip bireyler, bu farklılıklardan doğabilecek bazı sorunlarla karşılaşabilirler.

Örneğin; kadın-erkek rolleri, eşlerin birbirlerinden beklentileri ve birbirlerinin aileleriyle olan ilişkileri, çocuklardan uyması beklenen kurallar, hatta aile içinde alınan kararların kontrol ve uygulanmasındaki paylaşımlar gibi birçok konuda anlaşmazlık ve çatışma yaşanabilmektedir.

Bunların neticesinde, durum kontrol altına alınmazsa eşlerden birinin evi terk etmesi, aldatma, aile içi şiddet ve boşanmalara varan ciddi sorunların içinde kalınabilir. Aile bireyleri, bu sorunların çözülmesinde, işin içinden çıkamadığı durumlar da yaşayabilir ve çaresiz hissedebilir.

İşte, aile danışmanı, ilişkilerini daha anlayışlı, güvenilir ve tatmin edici bir noktaya taşımak isteyen, buna ihtiyaç duyan kişilere, bu tip konularda eğitimli ve tarafsız bir çift göz olarak yardımcı olur.

Hayatta, her insanın, anne-baba veya evlat olarak sırtlandığı roller vardır. Bu roller, karşılıklı iletişim aracılığıyla düzenlenebilir. Aile danışmanı; kişilerin iletişim anlamında kaybettikleri güven duygusunun tekrar sağlanması, aile içi roller, kurallar, otokontrol gibi temel konularda gelişim ve iyi bir birey olma yolunda çocuklara doğru örnek olma gibi konularda da danışmanlık sağlar.

Aile danışmanı, bireylerin konuşmaktan çekinebileceği, cinsel problemler söz konusu olduğunda da, bunlara sebep olabilecek davranış problemlerinin tespit edilmesi ve bunların ortadan kaldırılması gibi konularda, aldığı psikoloji eğitiminin ışığında yardımcı olur. Bunun dışında, evlilik öncesi karar verme aşamasında da, aile danışmanı, tavsiye ve destek verme konusunda, bireylerin yanındadır.

Aile danışmanı, sorunların çözümü konusunda:

• Bireylerin sadece kendi bakış açılarından değil, başkalarının gözünden de bakabilmesi,
• Birbirlerini saygı ve sabırla dinlemesi,
• Diğer aile bireylerinin rollerini ve durumlarını düşünüp anlaması,
• Düşüncelerini ve hislerini, samimi ve açık bir biçimde ifade etmesi,
• Diğerlerini değiştirmeye çalışmaya değil, onları oldukları gibi kabul etmeye çabalamaları gibi tavsiyelerle yol gösterir.

Bu desteği alan aile bireyleri, çözebildiği problemlere odaklanabilmeyi başaracağı için, bu hizmetten, farklı seviyelerde kazançlı çıkmış olur. Tıpkı fiziksel hastalıklarda olduğu gibi, ruhsal sorunlar ve aile içi problemlerde de geç kalmamak, problemin kronikleşmemesi adına, çok büyük önem taşır. Aile bireylerinin aile danışmanına başvurması, herkese iyi gelecek sağlıklı çözümlerin önünü açacaktır.

Yazımı, George Bernard Shaw’ın bir sözüyle bitirmek istiyorum: “Mutlu bir aile, erken bir cennettir.”

Aile Danışmanı, Ebru UZUNBOY

İletişim: 0533 622 62 40 – ebruuzunboy@gmail.com226 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ERGENLERDE SALDIRGANLIK SEBEPLERİ VE YAKLAŞIM - 20/02/2020
Ergenlerimizi dinlememiz,fikirlerini önemsediğimizi hissettirmemiz,anlamaya çalışmamız,cezalandırmadan ,sevgiyle ve doğru yaklaşımlarla SALDIRGANLIK davranışı önlenebilir .Bu dönemi Aile Danışmanı desteğiyle en az zararla atlatabilmek mümkündür.
ERGENLERDE SALDIRGANLIK SEBEPLERİ VE YAKLAŞIM - 20/02/2020
Ergenlerimizi dinlememiz,fikirlerini önemsediğimizi hissettirmemiz,anlamaya çalışmamız,cezalandırmadan ,sevgiyle ve doğru yaklaşımlarla SALDIRGANLIK davranışı önlenebilir .Bu dönem Aile Danışmanı desteğiyle en az zararla atlatılabilir.
ALDATAN,EŞİYLE BİRLİKTE ÇOCUKLARINI DA ALDATIR!! - 01/02/2020
Ailede eşler arasında yaşanan kişisel ve kişilerarası sorunlar sebebiyle ve yüzleşmeden kaçınarak, ev içinde değil dışarıda aranan çözümlerin (ALDATMA!)adım adım parçaladığı aile içi sevgi ortamı, en çok YAVRULARIMIZI ve onların geleceğini etkiler.
ALDATAN,EŞİYLE BİRLİKTE ÇOCUKLARINI DA ALDATIR! - 01/02/2020
Ailede eşler arasında yaşanan kişisel ve kişilerarası sorunlarla yüzleşmeden kaçınarak , evin içinde değil dışarıda aranan çözümlerin(ALDATMA) adım adım parçaladığı aileiçi sevgi ortamı en çok YAVRULARIMIZI ve onların geleceğini etkiler.
NEDEN AİLE DANIŞMANI? - 24/01/2020
Aile bireylerinin aile danışmanına başvurması, herkese iyi gelecek sağlıklı çözümlerin önünü açacaktır.
NEDEN AİLE DANIŞMANI? - 24/01/2020
Aile, bireyleri bir arada tutan en küçük birimdir. Farklı kişilik ve duygulara sahip bireyler, bu farklılıklardan doğabilecek bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Örneğin; kadın-erkek rolleri, eşlerin birbirlerinden beklentileri ve birbirlerinin
Öğrenci Koçu Kimdir? Öğrenci Koçluğu Nedir?
AlışSatış
Dolar27.432627.5425
Euro28.747328.8625
istanbul Çocuk Ergen Psikolojisi