• https://www.facebook.com/mylife.kocluk
  • https://www.twitter.com/dersimizrobotik
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

MyLife Danışmanlık ve Koçluk Merkezi

Telefon : 0505 767 58 85
               0216 347 60 03
                

istanbul Üsküdar Kadıköy Bakırköy de Psikolojik Danışmanlık
istanbul Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Koşuyolu, Beylikdüzü, Bakırköy Danışmanlık Merkezlerimizle Psikolog Pedagog Aile Evlilik Çift Terapistleri hem de Danışmanlarımızla Hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Online veya Yüzyüze Hamile Lohusa Bebek Çocuk Psikolojik Danışmanlığı istanbul
Hamilelik döneminde psikolojik destek almak bebeğin sağlığı açısından stresin en alt düzeye indirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gebelikte psikolojik destek almak, kaygı ve endişelerin de azalmasına yardımcı olur.
Bebek ve çocuklar için psikolojik destek almanın faydaları nelerdir?
Pedagoga hamilelik döneminde bebeğin aileye gelişi konusunda, kardeşinin bebeği kabullenme sürecini destek olacak tavsiyeler almak, bebek bakımı ve gelişimi hakkında bilgi almak için gidilmelidir.
Ergenler hangi durumlarda uzman psikolog desteği almalıdır faydaları nelerdir?
Gece korkuları, Fobiler, Kaygı bozukluğu Parmak emme (bebeklik dışında) Tırnak yeme, Öfke ve saldırganlık Altını ıslatma, Dışkı kaçırma veya tutma,Kekemelik, Tikler, Yalan söyleme ,Çalma vb...
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?Lisans eğitimimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olarak bitirdikten sonra Yüksek Lisan eğitimimi Klinik Psikolojisi üzerine tamamladım 0533 3738123
Psikoterapi Hizmetlerimiz
Bireysel, Çocuk, Ergen, Erişkin, Flört, Aşk, Sözlülük, Nişanlılık ve Evlilik - Aile - Çift- Cinsel Terapileri ile istanbul Üsküdarda Kadıköyde Acıbademde Bakırköyde Fatihte Acıbademde Koşuyolunda hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Koçluk Hizmetleri
Yaşam Koçluğu, Aile Koçluğu, Kariyer Koçluğu - Medya ve Oyuncu Koçluğu, Sporcu Koçluğu - Öğrenci Koçluğu, Eğitim Koçluğu - İlişki Koçluğu - Yönetici Koçluğu - Yatırım Koçluğu ,Finans Koçluğu için Whatsapp 0544 724 36 50
Eğitim Seminerleri
Zeka Testleri, Psikolojik Testler, Akıl Oyunları, Robotik - Boşanma, Çocuk Psikolojisi - Öğrenci Koçluğu, Aile Koçluğu, Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Sınav Kaygısı, Hamilelik - Evlilik Öncesi Eğitimleri 0533 373 81 23
Dr. SUAT GERİŞ 05366373524
suatgeris@gmail.com
BİOENERJİ NEDİR ?
20/09/2019

BİOENERJİ NEDİR ?


              Sizler için bu yazımızda "bioenerji nedir?" sorusunun cevabını anlatmaya çalışacağız.
Bioenerji, Kainat’ ın yaratıcısı olan Yüce zatın katından bütün yarattıklarının üzerine gönderilen kozmik, yüksek frekanslı enerjidir. Bioenerji kozmik kaynaklıdır.

Bu kozmik akım vasıtasıyla, Yüce Yaratıcı yarattıklarının görüntü aleminde devamlılığını temin eder.

"Bioenerji nedir?" sorusuna verilebilecek en genel cevap, "biolojik ya da doğal enerji yani "evrensel yaşam enerjisi"dir.


Bioenerji Nedir? Ne Değildir?


Bioenerji, bilimsel anlamda yaşayan her canlıda bulunan elektromanyetik enerjidir. Bilimadamları tarafından varlığı kabul edilmiş olan bu enerji her canlıda mevcuttur. Bioenerjiyi sizde hissedebilirsiniz. Bunun için iki dakika avuçlarınızı birbirine sürtmeniz ve sonrasında dokundurmadan avuçlarını birbirine yanaştırmanız yeterlidir. Elleriniz arasındaki titreşimi sizde hissedeceksiniz. Bioenerji için avuç içlerimiz enerjinin en kolay yayılabildiği enerji depolarıdır. Şimdi bioenerji nedir? Ne değildir bu konuya göz atalım.

Peki,
Bioenerji nedir?
 Bioenerji pozitif ve olumlu enerji aktarma yöntemidir.
Bioenerji nedir? 
Bioenerji evrensel yaşam enerjisi yani kozmik enerjidir.
Bioenerji nedir? 
Bioenerji negatif enerjilerden kurtulma yöntemidir.


Bioenerji ne değildir? Bioenerji hurafe değildir. Hastalıklar için direkt bir tedavi yöntemi değildir. Negatif enerji aktarım yöntemi değildir. Zararları yoktur. 

Bioenerji nedir? Bedenimiz için gerekli midir?


"Bioenerji nedir?" sorusundan sonra bu enerjinin bizim için ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışalım. Bedenimizde 12 adet ana, 1000′ den fazla bilinen diğer kanallarımız mevcuttur. Bu kanalların kapanması halinde bir süre sonra fiziki bedenimiz rahatsızlanır. Esasta kainattaki her şey canlıdır.


Yaratıcının “ol” emr-i ilahisinden devam etmektedir. Kozmik bioenerji hiç kesilmeden devamlı olarak kainat’ ın üzerine akmaktadır. Kainat’ın ve onun içinde yer alan tüm unsurların hayat hareketlerine devam etmesi buna bağlıdır. Bu atom elektronlarının çekirdek etrafındaki yörüngelerinde hareketleri de buna bağlıdır. Her şey kozmik bioenerjiye muhtaç olarak varlığını sürdürmektedir.


Bioenerji Nedir? Başka İsimleri Var mıdır?

Ülkeler kendilerine en anlaşılır ve insanlara en uygun şekli ile bioenerji, biyoenerji veya kozmik enerji kullanılmaktadır.
Çinliler genellikle "çi enerjisi" diye söylerler.
Avustralya yerlileri olan aborjinler buna "birlik enerjisi" derler.
Bu ülkeden ülkeye değişmektedir. İnsan için olmazsa olmaz olan, kozmik enerjiyi bedenin yeterince kanalları vasıtasıyla almasıdır.

Bedenimiz bioenerji almazsa ne olur?


Bedenimizdeki bioenerji kanallarının kapanması nedeniyle, kapanmış veya bedenimizi saran koruma enerji alanı (aura) sağda, solda, önde veya arkada olabilir.
Bu da bedenimizin negatif enerjilere açık olması ve enerji alamaz hale gelmesi demektir. Bedenimizin bioenerji almaması enerji kanallarının kapalı olduğu anlamına gelir.

Bioenerji kanallarımızın kapalı olması, hayatımızın her alanını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Çakra adını verdiğimiz farklı bioenerji kanallarımız günlük yaşantımızda birçok konuyu yakından ilgilendirmektedir. Her enerji noktamızın hayatımızda farklı bir yeri vardır. Bu enerji noktalarından birinin kapalı olması hayatımınız o alanında bazı konularında ters gitmesine sebep olabilmektedir.


Bioenerji Uzmanı Kimdir?


Herkes bilmelidir ki, mutluluğun ve sağlığın anahtarı Allah sevgisidir. Allah sevgisiyle dolu olan insan yaradana göre yaratılanı sever, yardım eder ve şifa verir. 

” Şifa yeteneği, herkesin içindedir.”

Ağrı hissettiğimizde ne yaparız? Ağrıyan yerimize dokunur ve içgüdüsel olarak enerji göndeririz. Evladımız rahatsızlandığında hemen kucaklar ve ağrıyan yerini sıvazlarız. Aynı şeyi sevdiğimiz diğer insanlara da yapabiliriz. Yalnız bunu yapan kişilerin ruh hali sağlıklı ve enerjisi yüksek olmalıdır. Bu şifanın esas yöntemidir. (bioenerji nedir?)

 

Bioenerji uzmanı, kendi bioenerjisini/Bioenerji cihazınn enerjisini  karşı tarafa aktararak bedenin faydalanmasını sağlamaya çalışır. Yüksek duygusal algılaması olan insanlar insan enerjisi bedenini (alanını) hissedebilirler. Başkalarının göremediği enerji akışındaki problemleri görebiliriler. Buna 6 his de derler. Hayatın esası enerjidir. Dünyada olan herşeyin kendine has enerjisi vardır. İnsan alanın sağlığımızla doğrudan bağlantılı olduğu artık dünya tıbbı paradigma içinde daha kabul edilebilir hale girmiştir.Fohow bioenerji cihazı sayesinde danışanlarımıza yaptığımız uygulama sonrası çoğu psikolojik nedenlerden dolayı kapanmış olan çakralarımızı açmış ve hastalıkların oluşmasını önceden engellemeye çalışmış oluyoruz.

 

      

                  Dr. Suat GERİŞ 

Psikoloji Doktoru-Sağlıklı Yaşam Koçu-Bireysel Gelişim Koçu-Yönetici Koçu-Bioenerji Masajı Uzmanı

İletişim Whatsapp  0 536 637 35 24
1524 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Psikoloji Doktoru- Sağlıklı Yaşam Koçu-Kişisel Gelişim Koçu- Yönetici Koçu-Bioenerji Masajı Uzman - 19/09/2019
-Ülkemizde En Çok Görülen 7 Psikolojik Sorun-
MEVSİMSEL DEPRESYON - 18/09/2019
Psikoloji Doktoru, Biyoenerji Masaj Uzmanı, Sağlıklı Yaşam Koçu, Kişisel Gelişim Koçu İletişim Telefonu 0 536 637 35 24
EKONOMIK KRIZIN PSIKOLOJIK ETKILERI - 10/09/2019
Dr. Suat GERİŞ Psikoloji Doktoru- Sağlıklı Yaşam Koçu-Bireysel Gelişim Koçu-Biyoenerji Masajı Uzman
YOSHINORI OHSUMI Kimdir? Autophagy-Otofaji Nedir? - 10/09/2019
Dr. Suat GERİŞ Psikoloji Doktoru- Sağlıklı Yaşam Koçu-Bireysel Gelişim Koçu-Biyoenerji Masajı Uzmanı
TEKNOLOJI BAĞIMLILIĞI SORUNLARI ve TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI İLE ETKİN MÜCADELE NASIL OLMALIDIR? - 10/09/2019
Dr. Suat GERİŞ Psikoloji Doktoru- Sağlıklı Yaşam Koçu-Bireysel Gelişim Koçu-Biyoenerji Masajı Uzmanı
RUHSAL DETOKS - 10/09/2019
Dr. Suat GERİŞ Psikoloji Doktoru- Sağlıklı Yaşam Koçu-Bireysel Gelişim Koçu-Biyoenerji Masajı Uzmanı
Psikoloji Doktoru- Sağlıklı Yaşam Koçu-Biyoenerji Uzmanı Dr. Suat GERİŞ Kimdir? - 09/09/2019
Erzurum’un Hasankale ilçesinde doğan, 1959’da İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirip kariyerini Amerika’da, Yale Üniversitesi’nde yapan, sonraki çalışmalarını New York’ta Albert Einstein Tıp Fakültesi Psikiyatri ve Davranış Bilimleri bölümünde “başkan”
Öğrenci Koçu Kimdir? Öğrenci Koçluğu Nedir?
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
istanbul Çocuk Ergen Psikolojisi