• https://www.facebook.com/mylife.kocluk
  • https://www.twitter.com/dersimizrobotik
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

MyLife Danışmanlık ve Koçluk Merkezi

Telefon : 0505 767 58 85
               0216 347 60 03
                

istanbul Üsküdar Kadıköy Bakırköy de Psikolojik Danışmanlık
istanbul Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Koşuyolu, Beylikdüzü, Bakırköy Danışmanlık Merkezlerimizle Psikolog Pedagog Aile Evlilik Çift Terapistleri hem de Danışmanlarımızla Hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Online veya Yüzyüze Hamile Lohusa Bebek Çocuk Psikolojik Danışmanlığı istanbul
Hamilelik döneminde psikolojik destek almak bebeğin sağlığı açısından stresin en alt düzeye indirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gebelikte psikolojik destek almak, kaygı ve endişelerin de azalmasına yardımcı olur.
Bebek ve çocuklar için psikolojik destek almanın faydaları nelerdir?
Pedagoga hamilelik döneminde bebeğin aileye gelişi konusunda, kardeşinin bebeği kabullenme sürecini destek olacak tavsiyeler almak, bebek bakımı ve gelişimi hakkında bilgi almak için gidilmelidir.
Ergenler hangi durumlarda uzman psikolog desteği almalıdır faydaları nelerdir?
Gece korkuları, Fobiler, Kaygı bozukluğu Parmak emme (bebeklik dışında) Tırnak yeme, Öfke ve saldırganlık Altını ıslatma, Dışkı kaçırma veya tutma,Kekemelik, Tikler, Yalan söyleme ,Çalma vb...
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?Lisans eğitimimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olarak bitirdikten sonra Yüksek Lisan eğitimimi Klinik Psikolojisi üzerine tamamladım 0533 3738123
Psikoterapi Hizmetlerimiz
Bireysel, Çocuk, Ergen, Erişkin, Flört, Aşk, Sözlülük, Nişanlılık ve Evlilik - Aile - Çift- Cinsel Terapileri ile istanbul Üsküdarda Kadıköyde Acıbademde Bakırköyde Fatihte Acıbademde Koşuyolunda hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Koçluk Hizmetleri
Yaşam Koçluğu, Aile Koçluğu, Kariyer Koçluğu - Medya ve Oyuncu Koçluğu, Sporcu Koçluğu - Öğrenci Koçluğu, Eğitim Koçluğu - İlişki Koçluğu - Yönetici Koçluğu - Yatırım Koçluğu ,Finans Koçluğu için Whatsapp 0544 724 36 50
Eğitim Seminerleri
Zeka Testleri, Psikolojik Testler, Akıl Oyunları, Robotik - Boşanma, Çocuk Psikolojisi - Öğrenci Koçluğu, Aile Koçluğu, Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Sınav Kaygısı, Hamilelik - Evlilik Öncesi Eğitimleri 0533 373 81 23
Aile Evlilik Danışmanı Dilek 0536 3791848
dtangulu@gmail.com
KORONAVİRÜS MÜCADELEMİZ
26/03/2020

        KORONAVİRÜS MÜCADELEMİZ     

 

    Neredeyse tüm dünyayı etkisi altınaalan salgın Koronavirüs hastalığı, ülkemizde degörülmeyebaşladığından beri korku, panik,  endişenedeni olmuştur.  Yaşadığımız bu hiç de kolayolmayan süreçte gerek fertolarak gerekse milletçe mücadelevermemiz gerekmektedir.

    Mücadele adına ilk yapmamız gereken düşmanımzıtanımak olmalıdır. Bu  doğrultuda dünya sağlık örgütü ve ülkemizdekibilim- sağlık kuruluşlarının yayınlarını takip etmek bizi doğru bilgiye ulaştıracaktır.Süreç içerisinde nasıl bulaşacağı, belirtileri ve korunma yolları vb. gibisorularımıza doğru ve güvenilir cevaplarbulmamız gereklidir.

     Gerekli önemleri ciddiyetle uygulamalı ancak bir panikhavası içine girilmemesi önem teşkil etmektedir. Zatenyaşantımızda olan basit hijyen kurallarını önerilenşekilde arttırmamız, beslenme, uyku gibi sağlığımızı yakından ilgilendirenkonulara daha fazla ehemmiyet vermemiz gerekmektedir.  Bu dönemde yaşamakzorunda olduğumuz sosyal izolasyon her ne kadar zor gelse de bunu da gönüllüolarak, severek uygulamak için  hemkendimiz hem de toplum bilinciyle yaptığımızı kendimize hatırlatmalıyız.

    Başımıza gelen her güçlükte olduğugibi bundan da çıkartılabilecek birçok derslervardır.  Özgürce gezipdolaşabilmek, sevdiklerimize dilediğimizce sarılabilmek, sağlığımızla ilgili tehlike,korku, ve kaygılarından uzakta olabilmek gibi... Bütün bunlarfarkındalık gerektiren şükürsebeplerimizdir.

    Felaket ve buhran dönemleri gerekailede ve gerekse toplumda beraberliği güçlendiren,dayanışmayı öne çıkaran dönemlerolmuştur.

    İşin psikolojik tarafı ise hiç de küçümsenmeyecekkadar önemlidr. Stresli durumlar karşısında herkes aynıbaşarıyı gösteremeyebilir. Kişinin yaşam deneyimi, içindebulunduğu çevre koşulları, iletişim kurduğu kaynaklar farklıtepkiler vermesine neden olabilir.

    Öncesinde psikolojik sorunları olanlar, yaşlılarve çocuklardaha çok ilgi gösterilmesigereken gruplardır.  Gerektiğindepsikolojik destek almaktan kaçınılmamalıdır.

     Sağlıklı, huzurlu, güvenli,  mutlu günlereberaberce inşallah...

       Aile Evlilik Çift Terapisti: Dilek TANGÜLÜ DİNÇER

 

    

 1162 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AŞK MI DEĞİL Mİ ? - 27/12/2019
İnsanın ve insanlığın varoluşundan beri en eski kavramdır belki de aşk. Yaşanmış veya kurgusal aşk hikayeleri anlatılıp durulur bunca zaman..
EVLİLİK VE AİLE TERAPİSİ NEDİR ? - 26/12/2019
Evliliklerinde sorunlar yaşayan çiftlere; uzman kişiler tarafından uygulanan, ilişkilerini olumlu yönde geliştirip desteklemeye yönelik müdahalelerdir. Eşlerin birlikte terapiye gitmeleri daha etkili olmakla birlikte tek eşin başvurusuyla da
EŞİMİ NASIL DEĞİŞTİRSEM? - 09/12/2019
İlişkilerde yaşanan önemli sorunlardan biri de sevgili ya da eşi değiştirme mücadelesidir. Bir taraf karşısındakinin beğenmediği yönlerini kabullenemiyor sorumsuzluğunu, ilgisizliğini bitirmesi
EVLİLİKTE İLETİŞİMLE İLGİLİ OLARAK - 04/12/2019
EŞLERİN İLETİŞİMİ İLE İLGİLİ OLARAK Boşanmalar, evliliğin ilk iki üç yılında daha çok gerçekleşmektedir. Bunun nedeni ise eşlerin birlikte yaşamaya başlarken uyum için zorlanmalarıdır.
AŞK MI DEĞİL Mİ ? - 02/12/2019
İnsanın ve insanlığın varoluşundan beri en eski kavramdır belki de aşk. Yaşanmış veya kurgusal aşk hikayeleri anlatılıp durulur bunca zaman.. Peki gerçekten aşk böylesine kaçınılmaz bir duygu mudur ?
Öğrenci Koçu Kimdir? Öğrenci Koçluğu Nedir?
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
istanbul Çocuk Ergen Psikolojisi