• https://www.facebook.com/mylife.kocluk
  • https://www.twitter.com/dersimizrobotik
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

MyLife Danışmanlık ve Koçluk Merkezi

Telefon : 0505 767 58 85
               0216 347 60 03
                

istanbul Üsküdar Kadıköy Bakırköy de Psikolojik Danışmanlık
istanbul Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Koşuyolu, Beylikdüzü, Bakırköy Danışmanlık Merkezlerimizle Psikolog Pedagog Aile Evlilik Çift Terapistleri hem de Danışmanlarımızla Hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Online veya Yüzyüze Hamile Lohusa Bebek Çocuk Psikolojik Danışmanlığı istanbul
Hamilelik döneminde psikolojik destek almak bebeğin sağlığı açısından stresin en alt düzeye indirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gebelikte psikolojik destek almak, kaygı ve endişelerin de azalmasına yardımcı olur.
Bebek ve çocuklar için psikolojik destek almanın faydaları nelerdir?
Pedagoga hamilelik döneminde bebeğin aileye gelişi konusunda, kardeşinin bebeği kabullenme sürecini destek olacak tavsiyeler almak, bebek bakımı ve gelişimi hakkında bilgi almak için gidilmelidir.
Ergenler hangi durumlarda uzman psikolog desteği almalıdır faydaları nelerdir?
Gece korkuları, Fobiler, Kaygı bozukluğu Parmak emme (bebeklik dışında) Tırnak yeme, Öfke ve saldırganlık Altını ıslatma, Dışkı kaçırma veya tutma,Kekemelik, Tikler, Yalan söyleme ,Çalma vb...
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?Lisans eğitimimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olarak bitirdikten sonra Yüksek Lisan eğitimimi Klinik Psikolojisi üzerine tamamladım 0533 3738123
Psikoterapi Hizmetlerimiz
Bireysel, Çocuk, Ergen, Erişkin, Flört, Aşk, Sözlülük, Nişanlılık ve Evlilik - Aile - Çift- Cinsel Terapileri ile istanbul Üsküdarda Kadıköyde Acıbademde Bakırköyde Fatihte Acıbademde Koşuyolunda hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Koçluk Hizmetleri
Yaşam Koçluğu, Aile Koçluğu, Kariyer Koçluğu - Medya ve Oyuncu Koçluğu, Sporcu Koçluğu - Öğrenci Koçluğu, Eğitim Koçluğu - İlişki Koçluğu - Yönetici Koçluğu - Yatırım Koçluğu ,Finans Koçluğu için Whatsapp 0544 724 36 50
Eğitim Seminerleri
Zeka Testleri, Psikolojik Testler, Akıl Oyunları, Robotik - Boşanma, Çocuk Psikolojisi - Öğrenci Koçluğu, Aile Koçluğu, Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Sınav Kaygısı, Hamilelik - Evlilik Öncesi Eğitimleri 0533 373 81 23
Dr Selim Sözdemir Danışmanlık Koçluk 05444347724
motivaspirin@gmail.com
Misyon Challenge!
13/09/2019

Var mısın önce kendine meydan okumaya? Var mısın seni ve çevreni sarsacak güçlü bir misyon hikayesi yazmaya? Şu satırlar sana farklı gelecek ve okurken içinde bir şeyler kıpırdayacaksa challenge yolculuğun başlıyor demektir. Nasıl mı? Düşün ve başla, sana sadece yol arkadaşlığı yapacağım! Haydi!

Misyonun → Ünlemle Bakabilmek Hayata!
Self koçluğun kilometre taşları;
kendini anlamak, çevreni algılamak, uyum sağlayarak bağlantı kurmak ve harekete geçmektir.

Kendinle mücadeledesin:
Kendine ulaşma çabanda hala kendini bulamadın; seni keşfedecek ve seni senden haberdar edecek bir kaşif arıyorsun. Kendini keşfetmeye ne dersin?

Hayal kırıklığı yaşıyorsun:
“Gururun, hayallerin, problemlerin vardı fakat kimseye derdini açmaya cesaret edemedin, çevrendekiler de hiç özel bir gayret göstermediler. Ah keşke memur zihniyetinden ziyade birazcık fedakârlık yapıp, özellikle senin gibi kapalı kutuya benzeyen insanlara ekstra vakitler ayırabilselerdi! Olmadı!

Seni tanımayan, derdini nasıl tanısın?
Özel ve çok güzel bu yaşamda sen de ben de mutlu değiliz ya, ona yanıyorum! Senin işini sevmeden yapmanın sebeplerini düşündüm uzun uzun! Dedim ki, eğer bu insana gerekli yönlendirme yapılsaydı, hayata bu kadar pesimist atılmazdı!

Çevrenden intikam almak için, her bir muhatabının derdiyle dertlenip, onlara yol gösterme adına elinden geleni yap! Kayıp neslin bir üyesi olsan da, yerine bu topluma en az on genç kazandır!

Fener ol!
Hangi mesleği yapıyor olursan ol, hayatının her safhasında, her insana sürekli dertdaşlık yap! Muhatabın her kim olursa olsun, anlamlı bir hayat yaşayabilmeleri için her fırsatta elinden geldiği kadar birebir danışmanlık yap!

Her şeye rağmen, işin negatif tarafını toplumda gördün ve pozitifin ne olması gerektiğini öğrendin! Bunun için teşekkür borçlusun çevrene!

Lütfen, çevrene moral ol, akıl ol, derttaş ol, samimi birey ol  ve taş resmiyetin dışına! Kapını kilitlemekten vazgeç, kapını açınca da kalbinin kilidini lütfen bundan sonra hep açık tut!”

Sen!
Eğitim sistemsizliği içinde hırpalanan insanların kimliklerini anlamalarına, anlamlı hedefler belirlemelerine, yeni öğrenme stratejileri geliştirmelerine, sorumluluk almalarına, içsel motivasyon kaynaklarını keşfedip hayata geçirmelerine destek olmaya hazır mısın?

Kaç muhatabın sıradışı sorununu çözmede pusula oldun? Var mı yanıtın? Unutma ki self koçluk şapkasının rengi, diğer şapkalardan farklıdır: Cevaplara önceden sahip değildir! Hazır çözüm sunmaz! Çözümü insanın kendi kendine bulmasını sağlamaya çalışır! Aslında, insanın kendisini bulmasını sağlamaya çalışır! “Farkındalık oluşumu ve isteklilik” sağlar!

Ne yapmak istiyorsun? Bu sorunun cevabı sende ve kapasitende gizli! Self koçluk elbette olmazsa olmaz fakat kendinle barışık değilsen, çevrene sempatik ve empatik değilsen, dramatik ve travmatik sonuçlara şaşırmamalısın!

Hayatı, insanı ve mesleğini seviyor musun? Yanıtın net bir şekilde ‘evet’ değilse, dükkânı kapatabilirsin! “Yaptığın işe bütün öfkeni akıttın, lütfen paramı geri ver, vazgeçtim” diyen insanın sahip olduğu cesarete sahip olmayabilirsin! Unutma; hayat bozmak, para bozmaya benzemez!

“Eğer karakter gelişmemişse, eğitim işe yaramaz” der Roosevelt! Karaktersiz eğitimlerle vakit harcama, karakter eğitimine kafa yor! ‘Niyet ettim self koçluk yapmaya’ ifaden, yeni hayat versiyonu ‘yaşam 2.0’ senaryosunun şifresi!

Kendi hayatına ünlemle bakabilmeye hazır gibisin!  Bundan sonrası senin sanatkârlığına bağlı! Sen arama konferansına devam et, her arayan bulamasa da bulanlar arayanlardır!

Kendini aşmaya başladıysan, talep edenleri ve etmeyenleri de hayata ünlemle baktırabilme zamanın geldi demektir? Sokrates “Eğer, bana söyleyeceğin şey doğru değilse, iyi değilse ve işe yarar değilse bana neden söyleyesin ki?” der üçlü filtre testinde! Yapacağın koçluğun doğru-iyi ve işe yarar olacağına dikkat et!

Aksiyon dolu hayat oyununda, modern kölelik sisteminin parçaları olarak savruluyoruz! Bu savrulmaya isyan ahlakıyla direnç göstermeye, yavaş fakat sürekli ve şuurlu olarak kendini abartmadan gelişmeye, pozitif değişimi hayatın her alanında uygulamaya niyet etmek lazım!

“Esir dönemi bitti, ecir dönemi bitecek!” Sanırım yaşlı dünyamız, farklı bir dönemle gülümsemeden son nefesini vermeyecek!

Selim Sözdemir1407 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Moral Koçluğu! - 05/09/2019
Drucker’ın dikkat çeken 3 ana başlığı; güçlü yönlere odaklanma, yetenek seçimi, fırsatların yönetimi. Doğru mu-yanlış mı gibi sorular yerine, ihtiyaçlarına uygun gelebilecek arayışlara girmen gerekir!
Yaşam Koçluğu ve Koçluk Eğitimi - 04/09/2019
Uzmanlarımız: Eğitimde uluslararası akademik tecrübeye ve koçluk yetkinliğine sahip alanında yetkin uzmanlar.
Öğrenci Koçu Kimdir? Öğrenci Koçluğu Nedir?
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
istanbul Çocuk Ergen Psikolojisi