• https://www.facebook.com/mylife.kocluk
  • https://www.twitter.com/dersimizrobotik
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

MyLife Danışmanlık ve Koçluk Merkezi

Telefon : 0505 767 58 85
               0216 347 60 03
                

istanbul Üsküdar Kadıköy Bakırköy de Psikolojik Danışmanlık
istanbul Kadıköy, Acıbadem, Üsküdar, Koşuyolu, Beylikdüzü, Bakırköy Danışmanlık Merkezlerimizle Psikolog Pedagog Aile Evlilik Çift Terapistleri hem de Danışmanlarımızla Hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Online veya Yüzyüze Hamile Lohusa Bebek Çocuk Psikolojik Danışmanlığı istanbul
Hamilelik döneminde psikolojik destek almak bebeğin sağlığı açısından stresin en alt düzeye indirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gebelikte psikolojik destek almak, kaygı ve endişelerin de azalmasına yardımcı olur.
Bebek ve çocuklar için psikolojik destek almanın faydaları nelerdir?
Pedagoga hamilelik döneminde bebeğin aileye gelişi konusunda, kardeşinin bebeği kabullenme sürecini destek olacak tavsiyeler almak, bebek bakımı ve gelişimi hakkında bilgi almak için gidilmelidir.
Ergenler hangi durumlarda uzman psikolog desteği almalıdır faydaları nelerdir?
Gece korkuları, Fobiler, Kaygı bozukluğu Parmak emme (bebeklik dışında) Tırnak yeme, Öfke ve saldırganlık Altını ıslatma, Dışkı kaçırma veya tutma,Kekemelik, Tikler, Yalan söyleme ,Çalma vb...
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?
Uzman Klinik Psikolog Şakir ERNAS kimdir?Lisans eğitimimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü olarak bitirdikten sonra Yüksek Lisan eğitimimi Klinik Psikolojisi üzerine tamamladım 0533 3738123
Psikoterapi Hizmetlerimiz
Bireysel, Çocuk, Ergen, Erişkin, Flört, Aşk, Sözlülük, Nişanlılık ve Evlilik - Aile - Çift- Cinsel Terapileri ile istanbul Üsküdarda Kadıköyde Acıbademde Bakırköyde Fatihte Acıbademde Koşuyolunda hizmetinizdeyiz. 0533 373 81 23
Koçluk Hizmetleri
Yaşam Koçluğu, Aile Koçluğu, Kariyer Koçluğu - Medya ve Oyuncu Koçluğu, Sporcu Koçluğu - Öğrenci Koçluğu, Eğitim Koçluğu - İlişki Koçluğu - Yönetici Koçluğu - Yatırım Koçluğu ,Finans Koçluğu için Whatsapp 0544 724 36 50
Eğitim Seminerleri
Zeka Testleri, Psikolojik Testler, Akıl Oyunları, Robotik - Boşanma, Çocuk Psikolojisi - Öğrenci Koçluğu, Aile Koçluğu, Yaşam Koçluğu - Eş Seçimi, Sınav Kaygısı, Hamilelik - Evlilik Öncesi Eğitimleri 0533 373 81 23
Aile Evlilik Danışmanı Dilek 0536 3791848
dtangulu@gmail.com
AŞK MI DEĞİL Mİ ?
27/12/2019

        İnsanın ve insanlığın varoluşundan berien eski kavramdır belki de aşk. Yaşanmış veya kurgusal  aşk hikayeleri anlatılıp durulur buncazaman.. Peki gerçekten aşk böylesine kaçınılmaz bir duygu mudur ?

      Yapılan bazı bilimsel çalışmalarda;cinsiyet, yaş, dini inanç, etnik grup farklı olsa da aşık olan kişilereyöneltilen sorularda benzer cevaplar alınmıştır.

     O zaman da şu soru sorulabilir:  Aşk herkeste nasıl bu kadar benzeryaşanabiliyor ? Nedir onu böyle kaçınılmaz yapan ?

      Duyguyla mantığın çatışması olduğusöylenirse de; en mantıklı insanların bile aşık olma arzusunda olduğu gerçeğinideğiştirmez bu.

      Aşkı tanımlarken mutluluk - acı, gerçek -düş, umut-umutsuzluk, güç- güçsüzlük şeklinde birbiriyle karşıt duyguhallerinin beraberce yaşandığı görülür. Karşılıklı ya da karşılıksızyaşanabilir. Bazen mutlu, olumlu bir yaşam sağlarken bazen yaşamı acıyaçevirebilir.

     Yaşanan ne olursa olsun aslında her aşkkişiseldir ve kişinin kendi tecrübelerini oluşturur.

       Kişiler; neşe, hüzün, korku, kaygı gibiduygusal bakımdan yoğunluk yaşadıkları dönemlerde aşka daha kolaykapılabiliyorlar. Bazen de bu duygularla aşık olunan kişilerden çok aşkınkendisine de aşık olunabiliyor.

        Zaman zaman zıt kutupların birbiriniçektiği görüşünü destekler nitelikte aşklar yaşansa da daha çok ortak anlayış,ortak değer yargıları ve dünya görüşüne sahip olan kişilere daha çok aşıkolunuyor.

        Yaşadığımız dönemde çok farklı inanç vekültürlere sahip kişiler de birbirlerine tutulup aşık olabiliyor. Bu da aşkınhesapsız, kitapsız, belli bir aritmetik gözetmeksizin yaşanabilmesinden vegüçlüklerin üstesinde gelebilme gücüne güvenilmesinden olabilir.

        Bütün bunlarla birlikte bu güzel veözel duyguyu yaşarken; aşkın kolay ve hızlıca tüketilmesinden de çekinmekgerekiyor. Zira aşk eskisine göre çok daha hızlı bir şekilde tüketilebiliyor.Bu da onun evrensel ve zamanlar üstü olan büyüsünü bozabiliyor.

Aile-Evlilik-Çift Danışmanı Dilek TANGÜLÜ DİNÇER

İrtibatTelefonu: 0536 379 18 48107 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONAVİRÜS MÜCADELEMİZ - 26/03/2020
Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan salgın Koronavirüs hastalığı, ülkemizde de görülmeye başladığından beri korku, panik, endişe nedeni olmuştur.
EVLİLİK VE AİLE TERAPİSİ NEDİR ? - 26/12/2019
Evliliklerinde sorunlar yaşayan çiftlere; uzman kişiler tarafından uygulanan, ilişkilerini olumlu yönde geliştirip desteklemeye yönelik müdahalelerdir. Eşlerin birlikte terapiye gitmeleri daha etkili olmakla birlikte tek eşin başvurusuyla da
EŞİMİ NASIL DEĞİŞTİRSEM? - 09/12/2019
İlişkilerde yaşanan önemli sorunlardan biri de sevgili ya da eşi değiştirme mücadelesidir. Bir taraf karşısındakinin beğenmediği yönlerini kabullenemiyor sorumsuzluğunu, ilgisizliğini bitirmesi
EVLİLİKTE İLETİŞİMLE İLGİLİ OLARAK - 04/12/2019
EŞLERİN İLETİŞİMİ İLE İLGİLİ OLARAK Boşanmalar, evliliğin ilk iki üç yılında daha çok gerçekleşmektedir. Bunun nedeni ise eşlerin birlikte yaşamaya başlarken uyum için zorlanmalarıdır.
AŞK MI DEĞİL Mİ ? - 02/12/2019
İnsanın ve insanlığın varoluşundan beri en eski kavramdır belki de aşk. Yaşanmış veya kurgusal aşk hikayeleri anlatılıp durulur bunca zaman.. Peki gerçekten aşk böylesine kaçınılmaz bir duygu mudur ?
Öğrenci Koçu Kimdir? Öğrenci Koçluğu Nedir?
AlışSatış
Dolar6.68576.7124
Euro7.22287.2518
istanbul Çocuk Ergen Psikolojisi